DAIGŲ AUGINIMAS NAMUOSE

DAIGŲ AUGINIMAS NAMUOSE

Puikus pasiūlymas pavasarinei sėjai – daiginimo daigyklos, padėklai, šiltnamiai,  daiginimo vazonai ir durpiniai puodeliai. Tačiau ne visi augalai mėgsta persodinimą, todėl prieš sėjant reikėtų atsižvelgti į kiekvieno augalo individualumą. Kad kiltų mažiau nesusipratimų, tuos augalus, kurie nemėgsta „kraustymosi“ iš karto sėkite į didesnes daigyklas (indelius), ir tik kai ateis laikas išsodinkite į lysves.

Namuose auginamiems daigams būtina sudaryti tinkamas augimo sąlygas – pasirūpinti pastovia temperatūra ir drėgme. Kad sėklos sudygtų būtina šiluma, tačiau per aukšta temperatūra kenkia daigeliams. Todėl reikia atidžiai stebėti dygimo procesą. Reikalinga ir saulės šviesa, nes kai jos mažai, daigas ištįsta, lapeliai būna ne tamsiai žali, o išbalę, koteliai neišlaiko lapų, būna ploni ir nuleipę.

Reikėtų palaikyti ir atitinkamą substrato bei oro drėgnumą. Aukšta oro drėgmė (apie 70%) ypač svarbi sėklų dygimo metu. Esant sausam orui, dygimo procesas užtrunka. Todėl patalpas, kuriose auga daigai, būtina reguliariai vėdinti.

Skirtingų daržovių – skirtingi poreikiai, o jų auginimo trukmė priklauso nuo rūšies, sėjos laiko bei tinkamos priežiūros. Patarimus kaip auginti rasite ant sėklų pakuočių. Pagal daigų auginimo trukmę daržoves galime suskirstyti į kelias grupes:

  • daigai auga 50-60 dienų – salierai, porai, saldžiosios paprikos, pankolis, petražolės ir kt.;
  • daigai auga 45-50 dienų – ankstyvieji kopūstai, žiediniai kopūstai, brokoliai, pomidorai ir kt.;
  • daigai auga 35-40 dienų – vidutinio vėlyvumo ir vėlyvieji kopūstai, porai ir kt.;
  • daigai auga 25-30 dienų – arbūzai, aguročiai, patisonai, salotos, agurkai ir kt.